Разлика помеѓу преработките на „Отворено тениско првенство на САД“

с
→‎top: Јазична исправка, replaced: Веб-страна → Мрежно место
с (→‎Надворешни врски: Јазична исправка, replaced: веб-место → мрежно место)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Веб-страна → Мрежно место)
| Учесници (жени) = 128 п / 96 кв. / 64 дв.
| Награда = [[долар|£]] 19,600,000
| Веб-странаМрежно место = http://www.usopen.org
| Белешки =
}}