Вампирџија (филм): Разлика помеѓу преработките

Додадени 9 бајти ,  пред 1 година
с
Јазична исправка, replaced: веб-страница → мрежно место
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
с (Јазична исправка, replaced: веб-страница → мрежно место)
'''Вампирџија''' е ТВ филм во режија на [[Горан Тренчовски]], а сценариото на филмот е напишано од [[Владимир Плавевски]]. Главните улоги ги толкуваат Петар Темелковски (Вампирџијата) и Роберт Вељановски (Чиракот).
 
[[Податотека:Scena od filmot Vampirdzija.jpg|thumb|Сцена од филмот "[[Вампирџија (ТВ филм)| Вампирџија]]"]]
 
==Кратка содржина==
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.plavevski.net/?p=98 ОфицијалнaОфицијално веб-страницамрежно место на филмот "Вампирџија"„Вампирџија“]
 
[[Категорија:филмовиФилмови на Горан Тренчовски]]
 
[[Категорија:филмови на Горан Тренчовски]]