Разлика помеѓу преработките на „Дили“

Додадени 6 бајти ,  пред 1 месец
с
→‎Надворешни врски: Јазична исправка, replaced: веб место → мрежно место
с (→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место)
с (→‎Надворешни врски: Јазична исправка, replaced: веб место → мрежно место)
 
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.discoverdili.com/ Discover Dili] - Туристичко вебмрежно место
 
{{coord|8|33|S|125|35|E|type:city|display=title}}