Роман Павличенко: Разлика помеѓу преработките

с
→‎top: Јазична исправка, replaced: националниот тим → репрезентацијата
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Национален фудбалски тим → Фудбалска репрезентација)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: националниот тим → репрезентацијата)
На [[1 септември]] [[2008]], Роман официјално потпишал со Тотенхем за сума од 14 милиони евра. Тој го добил дресот со број 9.
 
Роман Павличенко дебитирал за националниот тимрепрезентацијата на Русија во [[2003]] година.
 
== Наводи ==