Стар Свет: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
→‎Поврзано: Правописна исправка, replaced: ов свет → ов Свет
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: Новиот свет → Новиот Свет, Нов свет| → Нов Свет|)
с (→‎Поврзано: Правописна исправка, replaced: ов свет → ов Свет)
*[[Источна полутопка]]
*[[Далечен Исток]]
*[[Нов светСвет]]
 
{{Континенти на светот|state=collapsed}}