Разлика помеѓу преработките на „Сергеј Василенко“

Додадени 25 бајти ,  пред 1 месец
* {{Imdb име|0890487}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Василенко, Сергеј}}
[[Категорија:Добитници на Сталиновата награда]]
[[Категорија:Носители на Орденот на Црвеното знаме]]
[[Категорија:Починати во 1956 година]]
[[Категорија:Родени во 1872 година]]
[[Категорија:Руска музика]]
[[Категорија:Руски диригенти]]
[[Категорија:Руски композитори]]