Инџарли: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 2 години
с
→‎Демографија: Исправка на параметар, replaced: том= → дел=
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Географија и местоположба: Исправка на помешани латинични букви меѓу кириличните, replaced: Географиja → Географија)
с (→‎Демографија: Исправка на параметар, replaced: том= → дел=)
== Демографија ==
 
Во [[1940]] година селото е испуштено од евиденција. Селото во пописот од [[1951]] година броело 62 жители, на пописот од [[1961]] година, во селото живееле 74 жители, во [[1971]] година имало 31 жители, додека во [[1991]] година имало 18 жители<ref name="НМЕМ">{{НМЕМ|томдел= II |глава= |страници=28}}</ref>. Денеска, населението на селото е 15 жители според пописот од [[2011]] година.
 
{{Пописи-ЕМ|/|62|74|31|/|18|28|15}}