Повардарска епархија: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: = Православие → = православие
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Велес како архијерејско седиште: Јазично подобрување, replaced: трон → престол)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: = Православие → = православие)
|founder = [[МПЦ]]
|independence =
|recognition = [[Православиеправославие]]
|primate=[[Агатангел Повардарски|Агатангел]]
|headquarters= [[Велес]]