Бони Голд: Разлика помеѓу преработките

Додадени 20 бајти ,  пред 2 години
с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
* [http://bluehawk.monmouth.edu/~bgold/ Home page]
 
{{AuthorityНормативна controlконтрола|LCCN=n00006929|VIAF=47988973}}
{{DEFAULTSORT:Голд, Бони}}
[[Категорија:Американски математичари]]