Разлика помеѓу преработките на „Иван IV (Русија)“

с
→‎top: Замена со тековно име на предлошка, replaced: {{Никулец за биографија}} → {{Биографија-никулец}}
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: кнежество → кнежевство)
с (→‎top: Замена со тековно име на предлошка, replaced: {{Никулец за биографија}} → {{Биографија-никулец}})
 
{{Руски владетели}}
{{Биографија-никулец}}
{{Никулец за биографија}}
 
{{Нормативна контрола}}