Разлика помеѓу преработките на „Мишел Фуко“

Одземени 5 бајти ,  пред 9 месеци
с
→‎Надворешни врски: Замена со тековно име на предлошка, replaced: {{Никулец за биографија}} → {{Биографија-никулец}}
с (Додадена категорија using AWB)
с (→‎Надворешни врски: Замена со тековно име на предлошка, replaced: {{Никулец за биографија}} → {{Биографија-никулец}})
* [http://www.kuckamen.com/2010/12/03/2935/ Мишел Фуко: Да се биде добар не е доволно] - интервју со Фуко
{{Биографија-никулец}}
{{Никулец за биографија}}
 
{{Нормативна контрола}}