8 јуни (починале): Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
(дополнување)
сНема опис на уредувањето
 
|-
|valign="top" align="right"|[[1376]] 
|[[Едвард (црниотЦрниот принц)|ЕдвардПринц]] — син на англискиот крал [[Едвард III]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1795]]