Разлика помеѓу преработките на „Сергеј Брин“

Додадени 4 бајти ,  пред 7 месеци
с
→‎Цитати: Јазична исправка, replaced: веб страните → мрежните места
с (→‎Образование во САД: Јазична исправка, replaced: креатор → творец, твореци → творци)
с (→‎Цитати: Јазична исправка, replaced: веб страните → мрежните места)
== Цитати ==
* Кога е премногу лесно да се добијат пари, тогаш се добива многу врева измешана со вистински иновации и претприемништво. Тешките времиња ги создадоа најдобрите делови од Силиконската долина.<ref>[“Директорот и основачите на Google, Шмит, Пејџ и Брин одржаа педавање на Zeitgeist” - Los Angeles Times, 2010-01-07]</ref>
* Дојдовме со идејата дека не сите веб страници се создадени подеднакво. Луѓето се - но не и вебмрежните странитеместа.<ref>[“Гостин предавач, Беркли” – 5 октомври, 2005, 40 мин.]</ref>
* Поради еволуцијата на хардверот и софтверот, во можност сте да измерите речиси се. Тоа значи дека во нашиот живот секој може да има алатки со еднаква моќ.<ref>[Биографија и видео интервју на Сергеј Брин, Академија на Достигнувањата"]</ref>