Веспрем (округ): Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
→‎Надворешни врски: Јазична исправка, replaced: Официјална веб-страница → Официјално мрежно место
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Географија: Правописна исправка, replaced: преставува → претставува)
с (→‎Надворешни врски: Јазична исправка, replaced: Официјална веб-страница → Официјално мрежно место)
 
{{рв|Veszprém County}}
* [http://www.veszpremcounty.hu ОфицијалнаОфицијално веб-страницамрежно место]
* [http://veszprem-megye.lap.hu Веспремски вести]
* [http://veszpremmegyeiceg.lap.hu Лист на веспремски окрузи]