Припрата: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 2 години
с
→‎Поврзано: Јазична исправка на врска, replaced: рква (објект) → рква (градба)
[проверена преработка][проверена преработка]
с →‎Поврзано: Јазична исправка на врска, replaced: рква (објект) → рква (градба)
Ред 18:
 
== Поврзано ==
* [[Црква (објектградба)|Црква]]
 
{{Портал|Архитектура|Христијанство}}