Лагадина (општина): Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Јазична исправка, replaced: ъ → -, я → ја (8))
Нема опис на уредувањето
::* село [[Сирачево]] (или Сарачи, Περιβολάκι, Периволаки) (841 жител)
 
:* Општински оддел СаријерСаријар
::* село [[Саријер (Лагадинско)|СаријерСаријар]] (СаријарСаријер или Сариер; Χρυσαυγή, Хрисавги) (1.018 жители)
 
=== Општинска единица Лагадинско Езеро ===