Разлика помеѓу преработките на „Кавкаски поход“

с
→‎top: Исправено име на предлошка, replaced: знамеикона image → Знаменце
с (→‎top: Замена со македонско име на предлошка, replaced: {{flag| → {{знаме| (3))
с (→‎top: Исправено име на предлошка, replaced: знамеикона image → Знаменце)
 
|territory=[[Поделба на Отоманското Царство]]
|combatant1={{знаме|Ottoman Empire}}<br>{{знамеикона|Azerbaijan|size=23px}} [[Демократска Република Азербејџан|Азербејџан]] (from 1918)<br>{{знаме|German Empire}} (1914-1917)
|combatant2={{знамеикона|German Empire}} [[Германсдка империја]] (1918)<br>{{знамеикона imageЗнаменце|Flag of Georgia (1918-1921).svg|size=23px}} [[Демократска Република Грузија]]
|combatant3={{знаме|Russian Empire|name=Russian Empire}} (1914–1917)<br>
{{знамеикона|United Kingdom}} [[Обединето Кралство]] (from 1918)<br>