Фредерик Соди: Разлика помеѓу преработките

Додадени 140 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Наводи: Додадена категорија
с (→‎Животопис: Јазична исправка, replaced: == Биографија == → == Животопис ==)
с (→‎Наводи: Додадена категорија)
[[Категорија:Англиски нобеловци]]
[[Категорија:Британски нобеловци]]
[[Категорија:Дописни членови на Академијата на науките на Советскиот Сојуз]]