Разлика помеѓу преработките на „ГНК Динамо Загреб“

Нема измена во големината ,  пред 7 месеци
нема опис на уредувањето
с (clean up, replaced: .}} → }} (2))
| manager = {{flagsport|CRO}} [[Ненад Бјелица]]
| league = [[Прва фудбалска лига на Хрватска|Прва ХНЛ]]
| season = [[Прва фудбалска лига на Хрватска 2018–20192019–2020|2018–192019–20]]
| position = Прва ХНЛ, 1-ви (шампиони)
| pattern_la1 = _dzagreb1920h
541

уредување