Разлика помеѓу преработките на „Црква „Св. Петар“ - Голем Град“

Нема измена во големината ,  пред 3 месеци
нема опис на уредувањето
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
 
|слика= Црква Св. Петар на островот Голем Град во Преспанското Езеро.jpg
|големина на слика=
|опис=ФрескиПоглед вона црквата
|епархија=Преспанско-пелагониска
|намесништво=Ресенско