Разлика помеѓу преработките на „Шангај“

Додадени 6 бајти ,  пред 6 месеци
с
→‎top: Замена со македонско име на предлошка, replaced: {{flag| → {{знаме|
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Префикси → Претставки)
с (→‎top: Замена со македонско име на предлошка, replaced: {{flag| → {{знаме|)
|map_caption1 = Местоположба на општината Шангај во рамките на НР Кина
|subdivision_type = Земја
|subdivision_name = {{flagзнаме|China}}
|established_title = Населен
|established_date = V–VII век