Разлика помеѓу преработките на „Бетансос“

Додадени 6 бајти ,  пред 6 месеци
с
→‎top: Замена со македонско име на предлошка, replaced: {{flag| → {{знаме|
с (→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место)
с (→‎top: Замена со македонско име на предлошка, replaced: {{flag| → {{знаме|)
 
| pushpin_map_caption = Локација во Шпанија
| subdivision_type = Земја
| subdivision_name = {{flagзнаме|Spain}}
| subdivision_type1 = [[Автономни покраини во Шпанија|Автономни покраини]]
| subdivision_name1 = [[Галиција (Шпанија)|Галиција]]