Разлика помеѓу преработките на „ФК Абердин“

Додадени 23 бајти ,  пред 7 месеци
с
Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (2)
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
с (Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (2))
 
| capacity = 22,199
| chrtitle = Претседател
| chairman = {{flagiconзнамеикона|Шкотска}} Дејв Кормак
| manager = {{flagiconзнамеикона|Шкотска}} [[Derek McInnes]]
| mgrtitle = Тренер
| league = [[Шкотска Премиер лига|Премиер лига]]
: '''Шампион (1)''': 1983
* '''[[УЕФА Супер Куп|Европски Супер куп]]'''
: '''Шампион (1)''': 1983
 
[[Категорија:Фудбалски клубови од Шкотска|Абердин]]
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.afctrust.com/ Aberdeen FC Supporters Trust]
* [http://www.redarmy12.net/ Red Army 12]
 
[[Категорија:Фудбалски клубови од Шкотска|Абердин]]