Видое Видичевски: Разлика помеѓу преработките

Додадени 12 бајти ,  пред 2 години
с
→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: ''' е → ''' —)
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона)
| caption =
| birth_date = {{роден на|8|јануари|1931}}
| birth_place = {{flagiconзнамеикона|Macedonia}} {{роден во|Охрид|Македонија}}
| death_date =
| death_place =