Разлика помеѓу преработките на „Шпанска граматика“

с
→‎Присвојност: Јазична исправка, replaced: случаеви → случаи
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: лингвисти → јазичари)
с (→‎Присвојност: Јазична исправка, replaced: случаеви → случаи)
 
|}
 
Родот во овие случаевислучаи се однесува на родот на предметот што е присвоен, за разлика од македонскиот каде присвојниот збор е според човекот кој го поседува.
 
== Надворешни врски ==