Хепи телевизија: Разлика помеѓу преработките

Додадени 75 бајти ,  пред 1 година
с
Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Cite web → Наведена мрежна страница (2)
Нема опис на уредувањето
с (Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Cite web → Наведена мрежна страница (2))
| web = [http://www.happytv.rs happytv.rs]
}}
'''Хепи''' e приватен [[телевизија|телевизиски канал]] кој започна да емитува програма на [[27 септември]] [[2010]] година.<ref>{{CiteНаведена webмрежна страница|url=http://www.lepaisrecna.rs/lifestyle/vesti/11757-nova-turska-serija-oprosti-mi-na-televiziji-hepi.html|title=Нова турска серија на Хепи телевизији|last=|first=|date=|website=www.lepaisrecna.rs|language=en-US|archive-url=|archive-date=|dead-url=|accessdate=7. 04. 2019}}</ref> Хепи е медиум со претежно забавен општ формат.<ref>{{CiteНаведена мрежна webстраница|url=http://www.11811.rs/PoslovneStrane/HAPPY-TV-/Radio-i-televizija/Beograd/3c759251df8a6c0dbee99ff0beaf7ff3|title=Седиште телевизије Хепи|last=|first=|date=|website=www.11811.rs|language=sr|archive-url=|archive-date=|dead-url=|accessdate=7. 04. 2019}}</ref>
 
==Наводи==
<references />
 
 
== Надворешни врски ==