Разлика помеѓу преработките на „Гинтерсберге“

Додаден 1 бајт ,  пред 3 месеци
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: ) е → ) —
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Infobox German Location → Инфокутија Место во Германија)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: ) е → ) —)
 
}}
 
'''Гинтерсберге''' ({{lang-de|Güntersberge}}) е село и поранешна општина во [[Харц (округ)|округот Харц]], во [[Саксонија-Анхалт]], [[Германија]]. Од 1 Август 2009 е дел од градот [[Харцгероде]].
 
== Географија ==