Разлика помеѓу преработките на „Мотоо Тацухара“

Одземени 12 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Стилска исправка, replaced: ) е → ) —
с
с (→‎top: Стилска исправка, replaced: ) е → ) —)
|nationalyears1=1934–1936|nationalteam1={{flagicon|Јапонија}} [[Фудбалска репрезентација на Јапонија|Јапонија]]|nationalcaps1=4|nationalgoals1=0
}}
'''{{PAGENAME}}''' (роден {{роден на|14|јануари|1913}}) е [[Јапонија|јапонски]] [[Фудбал|фудбалерфудбал]]ер.
 
==Репрезентативна кариера==