Разлика помеѓу преработките на „Сергеј Брин“

Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
→‎top: Исправка на датумски формат, replaced: mf=y → df=y
с (Правописна исправка, replaced: коосновач → соосновач (2))
с (→‎top: Исправка на датумски формат, replaced: mf=y → df=y)
| caption =
| birth_name = Сергеј Михајлович Брин<br />{{Lang-ru|Серге́й Миха́йлович Брин}}
| birth_date = {{Birth date and age|1973|08|21|mfdf=yes}}
| birth_place = Москва, [[Russian Soviet Federative Socialist Republic|RSFSR]], Советски Сојуз
| residence = [[Los Altos, California|Los Altos]], Калифорнија, САД.