Разлика помеѓу преработките на „Исмаил Кадаре“

Додаден 21 бајт ,  пред 6 месеци
с
→‎top: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: Infobox Writer → Инфокутија Писател
с (→‎Наводи: Јазична исправка using AWB)
с (→‎top: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: Infobox Writer → Инфокутија Писател)
{{Инфокутија Писател
{{Infobox Writer
|name = Исмаил Кадаре<br />Ismail Kadare
|image = Ismail Kadare 1.jpg