Разлика помеѓу преработките на „Список на македонисти“

с
→‎Македонисти: Македонска предлошка, replaced: {{Clear}} → {{среди}}
с (Јазична исправка, replaced: македонската литература → македонската книжевност, Македонската литература → Македонската книжевност (2))
с (→‎Македонисти: Македонска предлошка, replaced: {{Clear}} → {{среди}})
|-
|}
{{Clearсреди}}
 
== Наводи ==