Општина Делогожди: Разлика помеѓу преработките

Одземени 4 бајти ,  пред 3 години
с
Исправно име на предлошка, replaced: Инфокутија Општини во Македонија → Инфокутија Општина во Македонија
[проверена преработка][проверена преработка]
(Создадена страница со: {{Инфокутија Општини во Македонија| | име=Општина Делогожди<br><small>денес дел од Општ...)
 
с (Исправно име на предлошка, replaced: Инфокутија Општини во Македонија → Инфокутија Општина во Македонија)
{{Инфокутија ОпштиниОпштина во Македонија|
| име=Општина Делогожди<br><small>денес дел од [[Општина Струга]]</small>
| седиште=[[Делогожди]]
==Населени места==
Во Општина Делогожди спаѓале следниве села: [[Богојци]], [[Ливада (село)|Ливада]], [[Корошишта]], [[Мислодежда]], [[Ново Село (струшко)|Ново Село]], [[Поум]], [[Џепин]], [[Тоска (село)|Тоска]] и [[Делогожди]].
 
 
 
 
 
==Наводи==