Разлика помеѓу преработките на „Усќудар“

Додадени 60 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место (2)
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: и.т.н. → итн. using AWB)
с (→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место (2))
{{Инфокутија Населено место
{{Infobox settlement
|name = Усќудар<br />Üsküdar
|official_name = Општина Усќудар
|area_magnitude = <!-- use only to set a special wikilink -->
|area_total_km2 = 35.7
|area_total_sq_mi = <!-- see table @ Template:InfoboxИнфокутија settlementНаселено место for details -->
|area_land_km2 =
|area_land_sq_mi =