Разлика помеѓу преработките на „Шангај“

Додадени 30 бајти ,  пред 6 месеци
с
→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место
с (Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана веб страница → Наведена мрежна страница (5) using AWB)
с (→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место)
{{Инфокутија Населено место
{{Infobox settlement
|name = Шангај
|official_name = Општина Шангај · 上海市