Разлика помеѓу преработките на „Порто до Сон“

Додадени 2 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Правописна исправка, replaced: жит/ км<sup>2</sup> →  жит./км<sup>2</sup> (2), Parroquias → Парохии
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: Галиција]]. → Галиција]], Шпанија., , и население → , население, густина на население од → густина од,  )
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: жит/ км<sup>2</sup> →  жит./км<sup>2</sup> (2), Parroquias → Парохии)
image_map = Situacion_Porto do Son.PNG |
map_caption = Положбата на '''Порто до Сон''' во [[Галиција (Шпанија)|Галиција]] |
subdivision_type = [[Parroquia]]sПарохии|
subdivision_name = |
leader_title = [[Градоначалник]] |
}}
 
'''Порто до Сон''' — [[општина]] во покраината [[Ла Коруња (покраина)|Ла Коруња]] од автономната заедница [[Галиција (Шпанија)|Галиција]], [[Шпанија]]. Има површина од 95.18жит/18&nbsp;жит./км<sup>2</sup>, население од 10,039 жители (2004) и густина од 105.47жит/47&nbsp;жит./км<sup>2</sup>.
 
{{Општини во А Коруња}}