Печурка: Разлика помеѓу преработките

Додадени 15 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Надворешни врски: Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat → Ризница-врска
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: чие што → чиешто using AWB)
с (→‎Надворешни врски: Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat → Ризница-врска)
 
== Надворешни врски ==
{{CommonscatРизница-врска|Mushrooms}}
* [http://www.puppiesandflowers.com/archives/2007/07/20kilo41lb_mushroom_a_savory_s.html Џиновска печурка]