Разлика помеѓу преработките на „Бачковски манастир“

с
→‎Надворешни врски: Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat → Ризница-врска
с (→‎Историја: Правописна исправка, replaced: Второто бугарско царство → Второто Бугарско Царство)
с (→‎Надворешни врски: Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat → Ризница-врска)
 
== Надворешни врски ==
{{CommonscatРизница-врска|Bachkovo Monastery}}
* [http://www.pbase.com/ngruev/batchkovski Слики од Бакчовскиот манастир]
* [http://www.bulgarianmonastery.com/bachkovo_monastery.html Информации за Бачковскиот манастир]