Демографија на Либерија: Разлика помеѓу преработките

с
→‎Надворешни врски: Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat → Ризница-врска
с (→‎Религија: Правописна исправка, replaced: и.т.н. → итн. (2) using AWB)
с (→‎Надворешни врски: Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat → Ризница-врска)
 
 
==Надворешни врски==
{{CommonscatРизница-врска|Demographics of Liberia}}
 
{{Африка по тема|Демографија на}}