Разлика помеѓу преработките на „Африкански Рог“

Додадени 15 бајти ,  пред 5 месеци
с
→‎Надворешни врски: Замена со македонска предлошка, replaced: commonscat → Ризница-врска
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: km² → км<sup>2</sup> using AWB)
с (→‎Надворешни врски: Замена со македонска предлошка, replaced: commonscat → Ризница-врска)
 
* [http://www.hoa.centcom.mil Combined Joint Task Force - Horn of Africa Official Website]
* [http://www.cfr.org/publication/13389/ CFR.org Interactive Map: Horn of Africa]
{{Ризница-врска}}
{{commonscat}}
{{Региони во Африка}}