NGC 6946: Разлика помеѓу преработките

Додадени 57 бајти ,  пред 3 години
с
→‎Надворешни врски: Додадена категорија
[проверена преработка][проверена преработка]
с →‎top: Исправка на прелом и/или збор, replaced: Објектот претставува → Телото претставува using AWB
с →‎Надворешни врски: Додадена категорија
Ред 60:
[[Категорија:UGC-објекти]]
[[Категорија:PGC-објекти]]
[[Категорија:Кефеј (соѕвездие)]]