Крушево (Серско): Разлика помеѓу преработките

Додадени 2 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Стопанство: Јазична исправка на поднаслов, replaced: == Економија == → == Стопанство == using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Општествени установи: Јазична исправка, replaced: Општествени институции → Општествени установи using AWB)
с (→‎Стопанство: Јазична исправка на поднаслов, replaced: == Економија == → == Стопанство == using AWB)
== Историja ==
 
== ЕкономијаСтопанство ==
 
== Демографија ==