Каврак: Разлика помеѓу преработките

Додадени 15 бајти ,  пред 2 години
с
→‎top: Јазична исправка на параметри, replaced: веб= → мрежно место=, популација= → население= using AWB
с (→‎Надворешни врски: Ставена предлошка за Ризницата во поднаслов „Надворешни врски“ using AWB)
с (→‎top: Јазична исправка на параметри, replaced: веб= → мрежно место=, популација= → население= using AWB)
| име=Каврак
| општина=[[Општина Кратово|Кратово]]
| популацијанаселение= 62
| година= 2002
| поштенски број=
| lon_dir=E | lon_deg=22 | lon_min=17 | lon_sec=23
| карта = Каврак во Општина Кратово.svg
| мрежно место=
| веб=
}}
'''Каврак''' — село во [[Општина Кратово]], во околината на градот [[Кратово]].