Разлика помеѓу преработките на „Хондурас“

Додадени 44 бајти ,  пред 1 месец
с
→‎Надворешни врски: Додадена категорија using AWB
с (→‎Стопанство: Јазична исправка на поднаслов, replaced: == Економија == → == Стопанство == using AWB)
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија using AWB)
[[Категорија:Хондурас| ]]
[[Категорија:Држави во Северна Америка]]
[[Категорија:Републики]]