Разлика помеѓу преработките на „Акватичко потекло на човекот“

с
→‎Наводи: Правилна предлошка, replaced: Никулец од областа на биологијата → биологија-никулец using AWB
с (→‎Хипотези: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирано списание → наведено списание (2) using AWB)
с (→‎Наводи: Правилна предлошка, replaced: Никулец од областа на биологијата → биологија-никулец using AWB)
{{reflist}}
 
{{биологија-никулец}}
{{Никулец од областа на биологијата}}
 
[[Категорија:Еволутивна биологија]]