Разлика помеѓу преработките на „Дебар“

Одземени 39 бајти ,  пред 5 месеци
с
→‎Население: Јазична исправка, replaced: !width="100px"|јазик!!width="100px"| вкупен број!!width="100px" |% од вкупното население → !width="100px"|Јазик!!wi using AWB
с (→‎Население: Јазична исправка, replaced: !width="100px"|религија!!width="100px"| вкупен број!!width="100px" |% од вкупното население → !width="100px"|Веро using AWB)
с (→‎Население: Јазична исправка, replaced: !width="100px"|јазик!!width="100px"| вкупен број!!width="100px" |% од вкупното население → !width="100px"|Јазик!!wi using AWB)
 
{| class="wikitable sortable" style="font-size:95%;"
!width="100px"|јазикЈазик!!width="100px"| вкупен бројВкупно!!width="100px" |Удел (% од вкупното население)
|-
| [[македонски јазик|македонски]]