Разлика помеѓу преработките на „Дебар“

Одземени 30 бајти ,  пред 1 месец
с
→‎Население: Јазична исправка, replaced: !width="100px"|религија!!width="100px"| вкупен број!!width="100px" |% од вкупното население → !width="100px"|Веро using AWB
с (→‎Население: Јазична исправка, replaced: !width="100px"|народ!!width="100px"| вкупен број!!width="100px" |% од вкупното население → !width="100px"|Народ!!wi using AWB)
с (→‎Население: Јазична исправка, replaced: !width="100px"|религија!!width="100px"| вкупен број!!width="100px" |% од вкупното население → !width="100px"|Веро using AWB)
 
{| class="wikitable sortable" style="font-size:95%;"
!width="100px"|религијаВероисповед!! width="100px" | вкупен бројВкупно!! width="100px" |%Удел од вкупното население(%)
|-
| [[МПЦ|православни]]