Разлика помеѓу преработките на „Дебар“

Одземени 39 бајти ,  пред 3 месеци
с
→‎Население: Јазична исправка, replaced: !width="100px"|народ!!width="100px"| вкупен број!!width="100px" |% од вкупното население → !width="100px"|Народ!!wi using AWB
с (→‎Население: Замена со тековна предлошка, replaced: цитирана мрежна страница → Наведена мрежна страница using AWB)
с (→‎Население: Јазична исправка, replaced: !width="100px"|народ!!width="100px"| вкупен број!!width="100px" |% од вкупното население → !width="100px"|Народ!!wi using AWB)
{| class="wikitable sortable" style="font-size:95%;"
!width="100px"|народНарод!!width="100px"| вкупен бројВкупно!!width="100px" |Удел (% од вкупното население)
|-
| [[Македонци]]