Разлика помеѓу преработките на „Леска (Лешок)“

Додадени 12 бајти ,  пред 3 месеци
с
→‎Поврзано: Форматна исправка, replaced: - населба → — населба (3), - црква → — црква, - некропола → — некропола (2) using AWB
с (→‎top: Исправка на единиците, replaced: 0 m → 0 м using AWB)
с (→‎Поврзано: Форматна исправка, replaced: - населба → — населба (3), - црква → — црква, - некропола → — некропола (2) using AWB)
 
== Поврзано ==
*[[Кале (Лешок)|Кале]] - населба од доцноантичко време и среден век;
*[[Два Бреста (Лешок)|Два Бреста]] - населба од римско време;
*[[Пепело (Лешок)|Пепело]] - населба од римско време;
*[[Црквиште (Лешок)|Црквиште]] - црква од среден век;
*[[Црници (Лешок)|Црници]] - некропола од римско време;
*[[Лешочко депо|Депо]] - депо од среден век;
*[[Млака (Лешок)|Млака]] - некропола од среден век;
 
== Наводи ==