Пасиште: Разлика помеѓу преработките

Додадени 360 бајти ,  пред 2 години
(дополнување)
== Наводи ==
{{наводи}}
 
== Надворешни врски ==
* [https://www.akt.mk/закон-за-пасиштата/ Закон за пасиштата]
* [http://jppasista.mk/ Јавно претпријатие за пасишта]
* [https://pasista.mk/?lang=mk Портал за зачувување на боразновидноста на пасиштата на Шара]
 
{{Нормативна контрола}}