Разлика помеѓу преработките на „Руска Империја“

Додадени 5 бајти ,  пред 1 месец
Замена на Image:Flag_of_Oryol_(variant).svg со Image:Flag_of_Oryol_ship_(variant).svg (од страна на CommonsDelinker поради: File renamed: Criterion 2 (meaningless or ambiguous name)
с (→‎Историја: Јазична исправка, replaced: Британската империја → Британската Империја using AWB)
(Замена на Image:Flag_of_Oryol_(variant).svg со Image:Flag_of_Oryol_ship_(variant).svg (од страна на CommonsDelinker поради: File renamed: Criterion 2 (meaningless or ambiguous name))
|
|p1 = Царство Русија
|flag_p1 = Flag of Oryol ship (variant).svg
|s1 = Привремена влада
|flag_s1 = Flag of Russia.svg